Gabinet Masażu Refleksologicznego
Szczecin, Słowicza 10
 kom: 504 233 877

Jak działa masaż refleksologiczny?

Masaż refleksologiczny jest metodą leczniczą, polega na uciskaniu określonych punktów na stopach.

Energia życiowa, która powinna przepływać kanałami łącząc każdy organ i gruczoł dokrewny ze specyficznymi zakończeniami, czasem bywa zablokowana – wtedy spotykamy się z wrażliwością bólową punktów uciskowych. Masowanie punktów oczyszcza kanał, energia może znów płynąć swobodnie i wracamy do zdrowia. Refleksolog masując receptory na stopach stymuluje powiązane z receptorami organy, pobudzając ich ukrwienie, pracę i powoduje samoleczenie.

Dlatego też poprzez systematyczne stosowanie, masaż refleksologiczny przyczynia  się do usunięcia  przyczyn złego samopoczucia i różnorodnych stanów chorobowych. Pomaga także na wszelkiego rodzaju bóle, chroniczne zmęczenie, kłopoty z ciśnieniem, choroby skóry, nerwice i stres. Masaż usprawnia przepływ krwi, co korzystnie wpływa na zdrowie.


Co jeszcze warto wiedzieć?


Refleksologia nie leczy chorób wymagających interwencji chirurgicznej. Refleksolog nie przepisuje i nie odstawia leków. Jego praca jest uzupełnieniem pracy lekarza.  Pobudza  on organizm do samoregulacji i powrotu do homeostazy czyli do wewnętrznej równowagi.
Najszybsze efekty przynosi masaż stóp gdyż tam znajdują się zakończenie sześciu głównych meridianów- kanałów energetycznych.

 

Masaż twarzy

Masaż twarzy, podobnie jak masaż stóp ma także zdrowotnie korzyści dla organizmu. Przede wszystkim regularnie wykonywany poprawia wygląd, skóra staje się ona jaśniejsza, znikają obrzęki. Masaż ten działa także w sposób antystresowy - odpręża i ma właściwości relaksujące. Wykonywany wraz z masażem uszu doskonale wpływa na polepszenie stanu organizmu – ucho, choć niewielkich rozmiarów w stosunku do całego ciała, zawiera także wszystkie receptory narządów i miejsc w ciele, dlatego także poprzez masaż ucha, możemy pobudzić dany narząd do regeneracji.

Warsztaty