Gabinet Masażu Refleksologicznego
Szczecin, Słowicza 10
 kom: 504 233 877

Masaż refleksologiczny jest metodą leczniczą, polega na uciskaniu określonych punktów na stopach.

Energia życiowa, która powinna przepływać kanałami łącząc każdy organ i gruczoł dokrewny ze specyficznymi zakończeniami, czasem bywa zablokowana – wtedy spotykamy się z wrażliwością bólową punktów uciskowych. Masowanie punktów oczyszcza kanał, energia może znów płynąć swobodnie i wracamy do zdrowia. Refleksolog masując receptory na stopach stymuluje powiązane z receptorami organy, pobudzając ich ukrwienie, pracę i powoduje samoleczenie.

Dlatego też poprzez systematyczne stosowanie, masaż refleksologiczny przyczynia  się do usunięcia  przyczyn złego samopoczucia i różnorodnych stanów chorobowych. Pomaga także na wszelkiego rodzaju bóle, chroniczne zmęczenie, kłopoty z ciśnieniem, choroby skóry, nerwice i stres. Masaż usprawnia przepływ krwi, co korzystnie wpływa na zdrowie.


Co jeszcze warto wiedzieć?


Refleksologia nie leczy chorób wymagających interwencji chirurgicznej. Refleksolog nie przepisuje i nie odstawia leków. Jego praca jest uzupełnieniem pracy lekarza.  Pobudza  on organizm do samoregulacji i powrotu do homeostazy czyli do wewnętrznej równowagi.
Najszybsze efekty przynosi masaż stóp gdyż tam znajdują się zakończenie sześciu głównych meridianów- kanałów energetycznych.

 

Masaż twarzy

Masaż twarzy, podobnie jak masaż stóp ma także zdrowotnie korzyści dla organizmu. Przede wszystkim regularnie wykonywany poprawia wygląd, skóra staje się ona jaśniejsza, znikają obrzęki. Masaż ten działa także w sposób antystresowy - odpręża i ma właściwości relaksujące. Wykonywany wraz z masażem uszu doskonale wpływa na polepszenie stanu organizmu – ucho, choć niewielkich rozmiarów w stosunku do całego ciała, zawiera także wszystkie receptory narządów i miejsc w ciele, dlatego także poprzez masaż ucha, możemy pobudzić dany narząd do regeneracji.

masazMasaż refleksologiczny wywodzi się z Chin. Jego historia  zaczyna się około 5000  lat p.n.e. Masaż ten polega na masowaniu punktów refleksologicznych leżących na stopach, odpowiadających za dany organ wewnętrzny. Najstarszy dowód przedstawiający stosowanie masażu refleksologicznego odkryto w Egipcie. Jest to rysunek na ścianie grobowca Sakkarze z około 2500-2300 lat p.n.e.

Za ojca terapii meridianowej  uważa się doktora Williama Fitzgeralda, który był amerykańskim konsultantem w dziedzinie laryngologii. W latach 1915-1917 w oparciu o materiały pochodzące z Chin, Japonii i Egiptu opisał przebieg kilkunastu kanałów, którymi płynie energia od głowy do stóp i dłoni. Tę energię nazywał „siłą energetyczną”. Jego naśladowcy koncentrowali się już przede wszystkim na stopach.  Około roku 1919 dr Joseph Riley udoskonalił technikę opisaną przez dr Willama Fitzgeralda i przedstawił pierwszy, szczegółowy diagram stref odruchowych na stopach.
           
Asystentką dr Riley'a była Eunice Ingham, która wniosła ogromny wkład w rozwój współczesnej refleksologii. Wydawała książki i prowadziła szkolenia. Jej uczniowie założyli w Europie wiele szkół co przyczynił się do  rozwoju refleksologii i uznania  jej za metodę leczniczą.

W Polsce w roku 2005 refleksologia została uznana  przez Sejm RP jako oficjalna profesja ( DZ.U. Nr264 z dnia 16.12.2004r.)
   

Refleksologia wywodzi się z medycyny wschodniej. Bazuje na założeniu, że każdy  narząd  ma swoje odzwierciedlenie w receptorach umiejscowionych na stopach, twarzy i uszach.

W naszym ciele biegną  kanały  czyli meridiany, którymi płynie energia. Narządy leżące w określonej strefie meridianów można stymulować poprzez masaż punktowy stóp, twarzy lub uszu wysyłając impulsy za pośrednictwem układu nerwowego. 

Pobudzając strefy refleksologiczne przywraca się naturalną równowagę w organizmie, której zaburzenie prowadzi do ogólnego osłabienia i chorób.

 

Refleksologia:

-informuje nas o niedomaganiach naszego organizmu,
-oczyszcza organizm z toksyn,
-usprawnia pracę serca i całego układu krwionośnego,
-reguluje niedociśnienie i nadciśnienie,
-usprawnia układ pokarmowy, wydalniczy i moczowo-płciowy,
-podnosi siły witalne organizmu i reguluje pracę gruczołów dokrewnych,
-likwiduje stany lękowe, niepokój, bezsenność, stres i problemy z koncentracją i pamięcią,
-poprawia ogólny stan organizmu, koloryt skóry i pracę układu immunologicznego,
-zmniejsza  wszelkiego  rodzaju bóle, poprawia  samopoczucie pacjentów  w ciężkich stanach chorobowych,
-wspomaga leczenie artretyzmu, reumatyzmu, astmy i alergii,
-likwiduje zaburzenie w miesiączkowaniu i menopauzie,
- przynosi ulgę  naszym zmęczonym, spuchniętym stopom i przywraca ogólną równowagę organizmu.

 

Refleksologia nie jest zalecana w przypadku wystąpienia niektórych chorób serca, osteoporozy, chorób tarczycy, stan zapalnych naczyń krwionośnych. Może być także niewskazana w czasie ciąży i wśród osób cierpiących na artretyzm.

Warsztaty